Centrum Zdrowia
Małych Zwierząt

Szpital

WPROWADZENIE

Szpital naszej kliniki to miejsce, gdzie z oddaniem i pasją staramy się pomagać zwierzętom, wymagającym intensywnej terapii. Do dyspozycji Waszych pupili na stałe, także w nocy, pozostają wykwalifikowani: lekarz weterynarii oraz technik weterynarii. W opiece nad potrzebującymi zwierzętami, poza wiedzą i doświadczeniem, pomagają liczne urządzenia, dzięki którym nasze działania stają się skuteczniejsze. Na stałe szpital dysponuje inkubatorem z możliwością regulacji temperatury i wilgotności, kardiomonitorem, dedykowanym dla zwierząt towarzyszących, pompami infuzyjnymi, koncentratorami tlenu, podgrzewanymi klatkami, matami chłodzącymi. Dzięki stałemu dostępowi do RTG, USG oraz specjalistów pracujących w klinice, jesteśmy w stanie szybko i zdecydowanie reagować na wszelkie potrzeby pacjentów.

 

Zdajemy sobie sprawę, że pobyt w szpitalu jest ogromnym stresem, zarówno dla pacjenta, jak i jego właściciela. Dokładamy więc wszelkich starań, aby traktować Państwa zwierzęta oraz Państwa tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Jeśli tylko pozwala na to czas i sytuacja, zapewniamy też zwierzętom bliskość, pieszczoty. Zwierzęta są wyprowadzane na spacery kilka razy dziennie. Staramy się dostosować do ich domowych przyzwyczajeń, aby jak najbardziej zminimalizować stres związany z rozłąką z opiekunem i pobytem w obcym miejscu. Koty mają zapewnione kuwety, w razie potrzeby schronienie, ewentualnie zasłony, które ograniczają docierające z zewnątrz bodźce.

 

Lekarz weterynarii opiekujący się zwierzętami w szpitalu każdego dnia po obchodzie kontaktuje się z opiekunami w celu przekazania informacji o stanie pacjenta. W trakcie rozmowy podejmowane są dalsze decyzje diagnostyczne i terapeutyczne oraz ustalana jest możliwość odwiedzin. Przez pozostałą część doby lekarz także pozostaje z kontakcie z opiekunem i w razie jakichkolwiek wątpliwości, pojawienia się nowych informacji kontaktuje się z Państwem telefonicznie.

 

 

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania o funkcjonowanie szpitala zachęcamy do kontaktu z recepcją.